Monitorowanie lodówek medycznych

Monitorowanie lodówek medycznych

Tło projektu

Na całym świecie ludzie przeżywają coraz dłużej i dążą do starzenia się w sposób godny i niezależny. To stwarza ogromne implikacje i szanse dla naszej społeczności. W Australii, powstają wioski emerytalne, które oferują starzejącym się osobom prywatne domy z udogodnieniami, jednocześnie umożliwiając korzystanie z wspólnych udogodnień i korzyści płynących z życia społecznościowego. Usługi oferowane przez wioski emerytalne różnią się w zależności od obiektu, ale monitorowanie leków jest standardową usługą. Aby sprostać wymaganiom dotyczącym przepisów i zgodności, ośrodki potrzebują skutecznego rozwiązania do monitorowania temperatury w lodówkach przechowujących leki. W tym celu firmy Extranet Systems i Milesight współpracują, aby poprawić bezpieczeństwo opieki zdrowotnej i przestrzeganie przepisów, wykorzystując sprzęt LoRaWAN® firmy Milesight w ośrodkach opieki nad osobami starszymi w całej Australii.

Wyzwanie

Każda nieprzewidziana awaria zasilania lub nagły wzrost temperatury może prowadzić do strat w przechowywanych przedmiotach, takich jak żywność i leki, które mogą ulec zepsuciu w przypadku awarii lodówki. Niestety, obecny obiekt nie posiada ciągłego monitorowania, rejestracji i ostrzegania zainteresowanych osób w przypadku zmiany temperatury lub wilgotności.

Interwał rejestracji i raportowania

Głównym wyzwaniem jest przedział czasowy. Przed wdrożeniem tego rozwiązania IoT, firma może monitorować lodówkę tylko co 8 godzin z powodu braku personelu.

Alerty w czasie rzeczywistym

Firma zmaga się również z raportowaniem i alarmami w czasie rzeczywistym, ponieważ rozwiązanie oparte na papierze, które wcześniej posiadała, nie jest w stanie zapewnić żadnej z tych funkcji.

W kontekście trwałego rozwiązania opartego na technologii IoT, nasz partner bierze pod uwagę różne czynniki, takie jak jakość, koszty, zasilanie i zasięg. Dlatego na pierwszym etapie Extranet Systems, jako dostawca rozwiązania, wybrał produkty Milesight LoRaWAN®.

Rozwiązanie

Dokładna regulacja temperatury w lodówkach przechowujących leki jest niezwykle istotna dla zapewnienia bezpieczeństwa opieki zdrowotnej oraz wysokiej jakości usług pielęgniarskich w wioskach. Obecnie, oparte na technologii LoRaWAN rozwiązania monitorujące temperaturę i wilgotność mogą skutecznie zapobiegać zanieczyszczeniu żywności i leków.

Ten projekt dostarcza solidne rozwiązanie IoT dla placówek opieki nad osobami starszymi, które umożliwia monitorowanie i śledzenie temperatury w ich lodówkach, w których przechowywane są leki i szczepionki. W ramach tego projektu wdrożono ponad 25 zewnętrznych bram LoRaWAN UG67 oraz ponad 150 czujników EM300-TH monitorujących temperaturę.

Klient jest bardzo zadowolony z efektów tego rozwiązania, co skutkuje wprowadzeniem kolejnych typów czujników, takich jak AM319, w ramach kolejnego etapu projektu.

Zalety

Jednym z wielu ważnych zadań personelu pielęgniarskiego w wioskach spokojnej starości jest zapewnienie temperatury lodówki z lekami w odpowiednim zakresie.

Precyzyjna kontrola temperatury

Temperatura lodówek mieści się w optymalnym zakresie od 2℃ do 8℃ (36°F i 46°F), aby spełnić wymogi zgodności prawnej i bezpieczeństwa opieki zdrowotnej.

Mały interwał raportowania

Czujniki mierzą temperaturę lodówki co pięć minut w celu długoterminowego monitorowania i analizy.

Alerty w czasie rzeczywistym

Podejmij natychmiastowe działania, gdy temperatura jest poza zalecanym zakresem lub gdy wystąpi awaria sprzętu lub zasilania.

Elastyczność w skali

Technologia LoRaWAN ma duży potencjał skalowalności poprzez zwiększenie liczby bramek i czujników, które mogą przyspieszyć zdolność pokrycia od małego obiektu do wioski emerytów.

Zastosowane produkty

Monitorowanie powodzi

Wprowadzenie systemu monitorowania powodzi w czasie rzeczywistym dzięki rozwiązaniom IoT w Austrii.

Przeczytaj artykuł

Zdalna Irygacja

Monitorowanie wilgotności, temperatury i przewodności elektrycznej gleby w winnicy celu uzyskania zdalnego nawadniania.

Przeczytaj artykuł

Inteligentne Szklarnie

Rozwiązanie Smart Greenhouse pomaga szklarniom osiągnąć kontrolę temperatury i zarządzanie wentylacją, co poprawia wydajność produkcji.

Przeczytaj artykuł

Co możemy zrobić
dla Twojego Biznesu?

Pytania? Chętnie odpowiemy. Nasi inżynierowie, specjaliści i konsultanci pomogą odkryć rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb biznesowych. Od prostego wsparcia do skomplikowanych transformacji w przemysł 4.0 – pomagamy zrobić więcej.

Dziękujemy za przesłanie do nas wiadomości
Wygląda na to że coś poszło nie tak :(
Logo IoT Solution - białe
IoT Solution sp. z o.o.
Oddział Warszawa: Ożarowska 40/42, Magazyn G, 05-850 Duchnice
Oddział Lublin: ul. Tomasza Zana 39A, Lublin (20-634)
NIP: 7123416813 | REGON 388504524
Sąd Rejonowy dla m.st. Lublin w Lublinie VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,
numer KRS: KRS0000891157, kapitał zakładowy 15 000 zł
© 2023 IoT Solution sp. z o.o.
All rights reserved.
Kontakt :
email : serwis@iotsolution.pl
telefon : +48 735-976-468
LinkedIn icon