Zdalna Irygacja

Zdalna Irygacja

Tło projektu

Ningxia to region zlokalizowany w zachodniej części Chin, charakteryzujący się obfitością ciepła i światła oraz niewielką ilością opadów deszczu. Klimat jest suchy, z dużymi wahnięciami temperatury między dniem a nocą. Dzięki doskonałym warunkom geograficznym i klimatycznym, Ningxia jest idealnym miejscem do uprawy wysokiej jakości winogron. Jednak uprawa winogron wymaga ścisłej kontroli wilgotności gleby w różnych okresach wzrostu, a wysokiej jakości winogrona muszą być uprawiane pod ścisłą kontrolą wilgotności w glebie. W tej sytuacji firma Milesight pomogła winnicom w Ningxia, stosując nasze czujniki do monitorowania wilgotności, temperatury i przewodności elektrycznej gleby na tym obszarze. Dzięki zastosowaniu sterowników elektromagnetycznych do zdalnego nawadniania winogron w zależności od różnych okresów wzrostu oraz efektywnego oszczędzania wody, zapewniono regularny stan gleby.

Wyzwania

Problemy z gromadzeniem danych

Zbieranie danych w dużej winnicy jest trudne ze względu na jej rozległy obszar. Tradycyjne metody gromadzenia danych stwarzają wyzwanie.

Wysokie koszty związane z ręcznym nawadnianiem

Ręczne nawadnianie jest czasochłonne, ponieważ wymaga obecności pracowników na miejscu, co nie jest efektywne. Istnieje pilna potrzeba wprowadzenia automatycznych i zdalnych systemów nawadniania, które spełnią te wymagania.

Niewygodne źródła zasilania

Zasilanie urządzeń monitorujących w winnicach jest problematyczne, dlatego często korzysta się z baterii lub energii słonecznej.

Rozwiązanie

W ramach pilotażowego projektu nasz klient zainstalował w obszarze winnicy jedną bramkę UG67 LoRaWAN® oraz 20 czujników gleby EM500-SMTC oraz 10 sterowników zaworów elektromagnetycznych UC511. Celem było monitorowanie warunków glebowych w czasie rzeczywistym zdalnie, aby zapewnić odpowiednie nawodnienie winogron. Bramka odbiera dane z czujników gleby poprzez sieć LoRaWAN®. W momencie, gdy dane osiągną określony poziom, sterownik zaworu elektromagnetycznego automatycznie otwiera zawór wody. Ponadto, klienci mają możliwość korzystania z urządzeń mobilnych do dostępu w czasie rzeczywistym do danych na platformie Milesight IoT Cloud.

Zalety

Zebrane dane mają możliwość przesyłu do platformy Milesight IoT Cloud, co umożliwia użytkownikom zdalną kontrolę i monitorowanie urządzeń.

Dzięki zastosowaniu automatycznego systemu zdalnego nawadniania możliwe jest zmniejszenie kosztów pracy oraz efektywne wykorzystanie wody, co przyczynia się do poprawy wydajności.

Technologia LoRaWAN® pozwala na elastyczne skalowanie, co oznacza, że można zwiększać liczbę bramek, kontrolerów i czujników, aby rozszerzyć zasięg systemu z niewielkiego obszaru pilotażowego na całą winnicę.

Zastosowane produkty

EM500-SMTC

UC511

UG67 LoRaWAN® Gateway

Milesight IoT Cloud

Monitorowanie powodzi

Wprowadzenie systemu monitorowania powodzi w czasie rzeczywistym dzięki rozwiązaniom IoT w Austrii.

Przeczytaj artykuł

Monitorowanie lodówek medycznych

Rozwiązanie do monitorowania temperatury jest stosowane w celu poprawy bezpieczeństwa opieki zdrowotnej i zgodności z przepisami w całej Australii.

Przeczytaj artykuł

Inteligentne Szklarnie

Rozwiązanie Smart Greenhouse pomaga szklarniom osiągnąć kontrolę temperatury i zarządzanie wentylacją, co poprawia wydajność produkcji.

Przeczytaj artykuł

Co możemy zrobić
dla Twojego Biznesu?

Pytania? Chętnie odpowiemy. Nasi inżynierowie, specjaliści i konsultanci pomogą odkryć rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb biznesowych. Od prostego wsparcia do skomplikowanych transformacji w przemysł 4.0 – pomagamy zrobić więcej.

Dziękujemy za przesłanie do nas wiadomości
Wygląda na to że coś poszło nie tak :(
Logo IoT Solution - białe
IoT Solution sp. z o.o.
Oddział Warszawa: Ożarowska 40/42, Magazyn G, 05-850 Duchnice
Oddział Lublin: ul. Tomasza Zana 39A, Lublin (20-634)
NIP: 7123416813 | REGON 388504524
Sąd Rejonowy dla m.st. Lublin w Lublinie VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,
numer KRS: KRS0000891157, kapitał zakładowy 15 000 zł
© 2023 IoT Solution sp. z o.o.
All rights reserved.
Kontakt :
email : serwis@iotsolution.pl
telefon : +48 735-976-468
LinkedIn icon